Netlawyers_MainPic משרד עורכי דין
Netlawyers_MainPic משרד עורכי דין
פנייה לייעוץ אישימחפשים משרד עורכי דין? מורה נבוכים

הסיטואציות בהן אנו זקוקים לייצוג משפטי הן רבות ומגוונות. לעיתים, אנו מבקשים להגיש תביעה, לעיתים נאלצים להגיש כתב הגנה, לעיתים אנו זקוקים לייעוץ משפטי חד פעמי או לייעוץ משפטי שוטף ויומיומי.

מחפשים משרד עורכי דין? מורה נבוכים

איפה מחפשים משרד עורך דין?

כאשר אנו מחפשים עורך דין, חשוב שלא להתבלבל ולהסתנוור מן המבחר העצום של עורכי דין הקיים בשוק. בכל ענף משפטי, ישנם עורכי דין טובים ומקצועיים המקפידים על רמת שירות מעולה ולצידם, ישנם עורכי דין הנוהגים באופן רשלני ובלתי מקצועי.

לאור התחרות הקשה אשר קיימת כיום בין עורכי דין, סביר להניח כי תיתקלו בלא מעט עורכי דין אשר יהיו מוכנים להבטיח לכם הרים וגבעות בכדי שתשכרו את שירותיהם. חשוב מאוד שלא להתפתות למחירי שכר טרחה נמוכים מדי משום שהשירות שתקבלו יהיה בהתאם.

היכן מחפשים עורכי דין ולמה יש לשים לב טרם בחירת עורך דין.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בחירת משרד עורך דין – המלצות

עריכת דין אינה שונה מכל תחום מקצועי אחר במובן זה שקבלת המלצה מלקוחותיו הקודמים של עורך דין, היא הדרך הטובה לבחירת משרד עורך דין. עליכם להיסמך אך ורק על המלצותיהם של אנשים אשר את שיקול דעתם אתם מכבדים. כמו כן, חשוב מאוד כי ההמלצה תהיה רלוונטית למקרה הספציפי שלכם.

במה דברים אמורים? אם קיבלתם המלצה על עורך דין אשר עוסק בדיני משפחה אך הנכם זקוקים לייעוץ בדיני עבודה, אין מדובר בהכרח בהמלצה טובה. עבודתו המקצועית של עורך דין בתחום אחד, אינה מעידה על כך כי יוכל לייצגכם נאמנה בתחום משפטי אחר שבו ייתכן והוא אינו בקיא.

ספר עורכי הדין – הדרך היעילה לחיפוש משרד עורכי דין

במקרים בהם אין בידינו המלצה על עורך דין מקצועי, אפשר לחפש עורך דין בספר עורכי הדין. לחיפוש בספר עורכי הדין יש מספר יתרונות:

1. חיפוש על פי תחום עיסוק ושפה: ספר עורכי הדין מאפשר לחפש עורך דין על פי תחום העיסוק. כמו כן, ניתן לבחור שפה כך שאם אתם זקוקים לעורך דין הדובר ספרדית, תוכלו לצמצם את החיפוש לעורכי דין דוברי ספרדית בלבד.

2. חיפוש על פי אזור גיאוגרפי: כאשר אנו מחפשים עורכי דין, אנחנו מעוניינים למצוא עורכי דין מקצועיים ואמינים אך גם כאלו הפועלים באזור מגורינו או באזור מקום העבודה. חיפוש בספר עורכי הדין מאפשר חיפוש עורכי דין על פי אזור גיאוגרפי.

3. איתור עורך דין: לעיתים אנו מחפשים משרד עורכי דין מסוים אך לא זוכרים את שמו המלא. ניתן לאתר עורך דין בעזרת חיפוש בספר עורכי הדין.

חיפוש עורכי דין בפורומים משפטיים

בשנים האחרונות, נהפכו הפורומים המשפטיים לבמה נהדרת הן עבור גולשים והן עבור עורכי דין. ניתן למצוא כיום פורום לכל ענף משפטי, שם ניתן לשאול שאלות ולקבל תשובות ממיטב עורכי דין. כאשר אנו מחפשים עורך דין, כדאי לשים לב לעורכי הדין המנהלים את הפורומים המשפטיים. ראשית כל, מדובר באנשי מקצוע מן השורה הראשונה. מעבר לזאת, עורכי דין אשר מקדישים מזמנם לניהול פורום משפטי, הם עורכי דין אשר אכפת להם מהקהילה. ניתן להתרשם מן האופן בו עורכי דין עונים לשאלות הגולשים ולפנות אליהם בפנייה אישית לקבלת ייעוץ פרטני.

רוצים לשאול שאלה קטנה? רוצים לדעת אם יש לכם "קייס"? אפשר לפנות אל עורכי דין בפורום המשפטי הרלוונטי ולקבל תשובה מהירה ומקצועית.

טיפים חשובים לבחירת משרד עורכי דין

כאשר סיימנו את החיפוש ומצאנו עורך דין מתאים, כדאי לתת את הדעת למספר עניינים:

1. שיחת טלפון קצרה: טרם קביעת פגישה, רצוי לספר בקצרה את עובדות המקרה לעורך הדין בשיחה טלפונית. עורך דין מקצועי יוכל לומר לכם באופן כללי האם יש מקום לטיפול משפטי. במעמד השיחה, שאלו את עורך הדין בדבר תשלום עבור פגישת ייעוץ. ישנם עורכי דין אשר לא יגבו מכם תשלום עבור פגישת ייעוץ ואחרים, גובים תשלום. חשוב לשאול את השאלה הזו על מנת שלא תהיו מופתעים אם יידרש מכם תשלום.

2. הכנה מוקדמת: טרם הגעתכם לפגישה, רצוי להיכנס אל אתר האינטרנט של המשרד ולהתרשם מהרשום בו, למשל, לגבי תיקים מפורסמים, פסקי דין ומאמרים שנכתבו על ידי עורכי דין מהמשרד.

3. כימיה טובה: מערכת היחסים שבין עורך דין ללקוח היא אמנם מערכת מקצועית אך היא דורשת מן הלקוח גילוי לב וכנות מוחלטת. על כן, מוכרחה להיות כימיה טובה בין הצדדים על מנת להגיע לתוצאות טובות. אם אינכם מרגישים בנוח עם עורך דין, הוא אינו עורך הדין המתאים לכם.

כאמור, ישנן מספר דרכים לחיפוש משרד עורכי דין. ראשית, נמקד את מאמצינו במציאת המלצה על עורך דין טוב. מעבר לזאת, עומדות בפנינו עוד שתי אופציות מצוינות לחיפוש עורכי דין: ספר עורכי הדין והפורומים המשפטיים באינטרנט. בהצלחה!

*האמור בתוכן המקצועי של אתר Netlawyers אינו בגדר המלצה משפטית, אינו תחליף לחות דעת משפטית או ייעוץ. המבקש לעשות שימוש בתוכן האתר, עושה כן באחריותו בלבד.

לייעוץ ראשוני חייג 077-8054051 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף